/Files/images/0.png

Небезпека на воді: як вберегти малюка

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм і озер приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ним профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть призвести непослуханню дорослих і неуважність.

В першу чергу дітей слід попередити, що:

  • • купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів та рятувальників, заборонено;
  • • наближатися близько до води і заходити до неї можна тільки під наглядом дорослих;
  • • в тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
  • • запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
  • • слід бути обережним у воді і не плавати на глибині понад росту дитини;
  • • у малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може привести до травм.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так, і про це повинен знати кожен малюк і його батько. Їх дотримання – це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Що повинні знати батьки про купання дитини

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм малюка в разі:

  • • підвищеної температури у дитини;
  • • на шкірних покривах дитини спостерігається алергічна висипка, гнійничкові освіти, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в організм);
  • • дитина щільно поїв (після трапези повинно пройти мінімум півгодини).

Крім того, пам’ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування на водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 30 хвилин, не більше, якщо прохолодна – 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла та можливих наслідків цього.

Відпочинок біля водойм та озер – це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпека дітей на воді в літній період повинна дотримуватися як ніколи.

Які ще існують правила поведінки на воді для дітей

Кожен батько повинен забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому він повинен заздалегідь поінформувати їх про те, що не можна:

  • • стрибати у воду з вишок та інших будь-яких підвищень;
  • • спонтанно пірнати і хапати за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм ныряющему жартівникові;
  • • плавати на плавзасобах у разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;
  • • купатися в спекотні дні без головних уборів, це може призвести до сонячного удару.

Обговорювати правила безпеки на воді для дітей з дитиною необхідно заздалегідь – за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення. Так як дитина, вирушаючи купатися на річку, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.

Безпека дітей на воді в літній період лягає повністю на плечі їхніх батьків. Вони повинні ретельно стежити за своїми дітьми, де б вони не перебували – чи то знайомі місця, чи ні!

Підготовка дитини до дитячого садка

Підготовка дитини до дитячого садка

1. Переконайтися у власній впевненості, що дитячий садок необхідний для вашої сім'ї саме зараз. Дитина добре відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності "Садівського" виховання. Будь-які ваші коливання вона використовує для того, щоб чинити опір розлученню з батьками. Легше і швидше звикаються діти, у батьків яких немає альтернативи дитячому саду.
2. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб маля пішло в дитячий садок. Наприклад:
«Дитячий садок - це такий красивий будинок, куди мами й тата приводять своїх малят. Я хочу, щоб ти познайомився і подружився з іншими дітьми і дорослими. У садку все пристосовано для дітей. Там маленькі столики і стільчики, маленькі ліжечка, маленькі раковини для вмивання, маленькі шафи, багато цікавих іграшок. Ти все зможеш розглянути, доторкнутись, пограти з цими речами. У садочку діти їдять, гуляють, грають. Я дуже хочу піти на роботу, мені це цікаво. І я дуже хочу, щоб ти пішов в дитячий садок, щоб тобі теж було цікаво. Вранці я відведу тебе в садок, а увечері заберу. Ти мені розповіси, що у тебе було там цікавого, а я розповім тобі, що у мене цікавого на роботі. Багато мам і тат хотіли б відправити до цього садка своїх дітей, але беруть туди не всіх. Тобі пощастило, восени я почну водити тебе туди. Але нам потрібно підготуватися до цього. Купити всі необхідні речі, приготувати "радісну коробку", вивчити ім*я вихователів і правила дитячого садка.
3. Проходячи біля дитячого садка, з радістю нагадуйте дитині, як йому пощастило - восени він зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і близьким у присутності маляти про свій успіх, говорить, що пишаєтись своєю дитиною, адже її прийняли в дитячий садок.
4. Розкажіть дитині про режим дитячого садку: що, як і в якій послідовності, вона робитиме. Чим детальніше буде ваша розповідь і чим частіше ви її повторюватимете, тим спокійніше і упевненіше відчуватиме себе ваше дитя, коли піде в садок. Запитуйте у маляти, запам'ятав і він, що робитиме після прогулянки, куди складати свої речі, хто йому допомагатиме роздягатися, що він робитиме після обіду. Питаннями такого роду ви зможете проконтролювати, чи добре дитина запам'ятала послідовність подій. Малят лякає невідомість. Коли дитя бачить, що очікувана подія відбувається, як і було обіцяно, воно відчуває себе упевненіше.
5. Поговоріть з дитиної про можливі труднощі, до кого вона може звернутися за допомогою, як вона це зможе зробити, Наприклад:"Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи: "Я хочу пити", і Ганна Миколаївна наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це». Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на першу вимогу і так, як вона хоче. Поясніть, що в групі багато дітей і інколи їй доведеться почекати . Ви можете сказати маляті: "Вихователь не зможе одягнути відразу всіх дітей, тобі доведеться трохи почекати». Спробуйте програти всі ці ситуації з дитям вдома. Наприклад, ви - вихователь, а ведмежа, за якого вам теж доведеться говорити, просить пити.
6. Приготуйте разом з дитиною «радісну коробку», складаючи туди недорогі речі. Це можуть бути невеликі іграшки, привабливі для вашого дитини і вже точно будуть радувати інших дітей, коробочки з вкладеними в них забавними предметами: красиві паперові серветки або латочки з тканини, приємні на дотик; книжки з малюнками. Можливо, ви вмієте складати орігамі, тоді сміливо відправляйте в «радісну коробку» паперового журавля або собачку. За літо ви наповните коробку. Тоді восени вранці вам простіше буде відправляти дитину в дитячий садок: з іграшкою веселіше йти і простіше зав'язати стосунки з іншими дітьми.
7. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не віднімати іграшки; пропонувати свої іграшки, робити послуги іншим дітям.
8. Дитя звикне тим швидше, чим з більшою кількістю дітей і дорослих зможе побудувати стосунки. Допоможіть йому в цьому. Познайомтеся з іншими батьками і їх дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашої дитини на ім`я.
9. Чи знаєте ви, що чим краще будуть ваші стосунки з вихователями та іншими батьками і їх дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.
10. Будьте поблажливі і терпимі до інших. Досконалих людей немає. Проте, прояснювати ситуацію, що турбує вас, необхідно. Робіть це в м'якій формі або через фахівців. У присутності дитини уникайте критичних зауважень в адресу дитячого садка і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.
11. В період адаптації емоційно підтримуйте дитину. Тепер ви проводите з ним менше часу. Компенсуйте це якістю спілкування. Частіше обіймайте дитину. Скажіть маляті: «Я знаю, що ти нудьгуєш без мене, що тобі буває страшно. Коли відбувається щось нове, завжди спочатку страшно, а потім звикаєшся і стає цікаво. Ти молодець, ти сміливий, я пишаюся тобою. У тебе все вийде».
12. Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, і йому простіше буде відпускати вас.
13. Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитись до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани. Краще, якщо на цей період в сім'ї буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації свого маляти.
14. Якщо через місяць ваша дитина ще не звикла до дитячого садка перевірте список рекомендацій і спробуйте виконати ті з них, про які ви забули.
15. Важливе розуміння батьками необхідності враховувати емоційний стан дитини. Якщо той вранці відмовляється йти в садок, мама може сказати: «Так, буває, що інколи нікуди не хочеться йти. У мене якраз сьогодні є така можливість - побути з тобою, і ти можеш залишитися вдома, а завтра знову підеш в садок. Адже там Марія Миколаївна, Сергій- твій друг. Вони нудьгуватимуть за тобою Нам доведеться зайти в садок попередити Марію Миколаївну, що ти прийдеш завтра . А може, якщо ти захочеш, ми погуляємо разом з дітьми твоєї групи?». Для дитини необхідний цей досвід. Батьки її розуміють, прислухаються до її бажань. Дуже важливо дитині бачити цього дня вихователя. Переконатися, що дорослий не ображається на неї з повагою відноситься до його бажання побути вдома, радіє, нехай навіть короткою, зустрічі з дитям, говорить, що чекає його завтра. Батьки можуть відповісти і так: «Я розумію тебе, ти нудьгуєш по будинку і мамі. Але сьогодні я зайнята, йду на роботу. Давай зробимо так: ти побудеш в садку, а я на роботі домовлюся, щоб завтра залишитися з тобою вдома». Вихователь має бути попереджений про розмову, що відбулася.
Увага! Треба відчувати грань, що відокремлює пошану батьками бажання дитини і потурання дитячому капризу.
Хорошою профілактикою уранішніх дитячих капризів є впевненість батьків в своїй позиції, ранок без зайвої метушні, оптимізм і відчуття гумору.

Кiлькiсть переглядiв: 749

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.